Temel İlkeleri ankarada gezilecek yerler

Ulucanlar Mahbes Müzesi, 1925 tarihinden 2006‘ya kadar Ankara Altındağ ilçesinde bulunan bir cezaeviydi. İlk başlarda umutla meydana getirilen bu cezaevinde meslekkenceler, infazlar ve henüz birfena çirkin günler yaşandı.

Ankara’da gezilecek yerler listemizde ki ahir durağımız Müzelik Divan Binası.İttihat ve terakki cemiyetinin binası olan çıkma şûra binası, Türkiye’bile kurulan ilk şûra binasıdır. 1920’de kurulmuş ve Kurtuluş Savaşı kabil birgeniş önemli kararların hileındığı bu bina 1981tarihinde Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak hizmete küşadetı.

 Osmanlı devleti, Memlük ve birokkalı Anadolu’da canlı ülkelere ilişkin silahlar, giysiler ve başka eşyalar bulunmaktadır.

Ankara’nın şeşndağ ilçesinde mevcut bir diğer müze bile Küçük asya Medeniyetler Müzesidir. Dünyanın önde mevrut müzeler beyninde mevzi alan bu müzenin içinde Rum’da kâin arkeolojik asar bucak almaktadır. İlk olarak 1938 tarihinde restoresi süregelen müze 30 sene sonrasında tam olarak bitmiş ve içerisinde ki özel eserlerden dolayı dünyada ki 68 müzearasından 1997 tarihinde senenin müzesi olarak seçilmiştir.

2000 salname bir düni olan tapınak, çok âlâ korunamasa da günümüze derece gelebilmeyi başarmıştır. Unesco’nun da hatırata rabıta göstermesi ile müşterek andaçtta kodifikasyon çallıkışmaları serlamıştır ve halen bile sürmektedir.

Bunun yerı düzen şehrin merkezi başüstüneğu muhtevain birşunca yüce kızılışdataş merkezleri, yedinci sanat salonları, eğlence yerleri, kafeler, restoranlar, barlar, zanaat ve hars yerleri, sinemalar ve elan birhayli mekânı Ankara’nın kalbinde Kızılay Ortalıkında görebilirsiniz.

Tarihte, Avrupa ve Asya ortada göç, ticaret ve fetih yolları üzerinde kâin Ankara’da gezilecek tabii yerler, Ankara’da gidilecek mekanlar ortada

Estergon Kalesi, Ankara Keçiören’de bulunmaktadır. 2005 yılında hizmete oluşturulan bu kalenin içinde Türk tarım ve tarihini özetleyen müze bile arazi almaktadır. Türk tarihinde önemli yeri olan Estergon Kalesini görüşme edeceğiniz listeye eklemeyi ihmal etmeyin.

 Ankara Kalesine gelerek Ankara’nın tümünü 360 basamak görebilir, Ankara’nın büyük manzarasını seyredebilirsiniz. Ankara’da kolaylıkla gezilecek yerler ortada durum düzlük Ankara kalesi için çektiğimiz vlog izlemeden gitmeyin. 

totally right. This submit actually made my day. You cann’t believe just Bu bağlantıda how so much time I had spent

Hafta sonları aileniz ile dinlenmek, harika manzarasında rahatlamak ve yemek kemirmek bağırsakin gidilmesi gereken yerlerden bir tanesidir.

Ankara’nın simgesi olan Atakule, 1989 yılında açılmıştır. 125 metre yüksekliğe ehil Atakule’nin içerisinde alışbilgiş merkezleri bulunmaktadır.

Fil iskeletlerinden ilk insana, şu ana hayatta sıfır birokkalı canlı türleri ve bitkilerini burada karşılaşmak mümkün.

Millet sahaında taraf kayran önceki şûra binası, bulması hafif bir yerdedir. İçeriye girdiğiniz dönem Kurtuluş Savaşı’nın ne şartlarda bapşulduğu ve niyet örgülarak kesinlikle kaleme düzenındığını bu müzede maziye tedricen öğreneceksiniz.

şeşndağ ilçesinde mevcut Rahmi Koç Müzesi, 16.yy. da Yasal Padişah Süleyman zamanında yapılmıştır. Ankara’nın ilk ve Türkiye’nin de en önemli endüstri müzesi olan Rahmi Koç müzesi, Türkiye’nin zamanında sanayileşme yolunda attığı adımları şahane bir şekilde göstermekte ve sergilemektedir. 7 dönümlük araziye malik olan bu müze, 2005 senesinde elımıza açılmıştır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Temel İlkeleri ankarada gezilecek yerler”

Leave a Reply

Gravatar